Ulusal Sanatsal Cam Tasarımı Çalıştayı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Bölümü, 16-17-18 Mayıs 2022 tarihlerinde uluslararası düzeyde başarılar elde etmiş Türk cam sanatçılarını ağırlayacaktır.

3 gün sürecek olan bu etkinlikte davetli sanatçılardan; Mustafa Ağatekin, Emir Özkaya, Yasemin Sayınsoy, Gamze Eskinazi, Agah Barış Can Aksakal, Gülin Algül ve Güçlü Polat sıcak cam atölyesinde sanatsal cam çalıştayı gerçekleştirilecektir.

18 Mayıs 2022 saat 17:00’de Yönetmen Serhat Özdemir tarafından hazırlanan Türk Cam Sanatı ve Sanatçılarını konu alan kısa filmi ve tüm çalıştay sürecini gösteren videoa gösterimi OMÜ GSF Konferans Salonunda izleyiciyle buluşacaktır. Gösterim sonrasında ise sanatçılarla söyleşi yapılacaktır.

Çalıştay sürecinde sanatçıların ortaya koyduğu cam eserler 19 Mayıs 2022 tarihinde OMÜ GSF Sergi Salonunda sergilenerek sanat severlerle buluşacaktır. Türkiye’de yalnızca 3 üniversitede bulunan sıcak cam atölyesinin ayrıcalığı bu etkinlikle birlikte Samsun’a ve sanatseverlerin ilgisine sunulmuştur

Ulusal%20Sanatsal%20cam%20%C3%87al%C4%B1%C5%9Ftay%C4%B1