15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü Sanal Karma Sergisi 2021

Yazar: gsf | Tarih: 14 Temmuz 2021

15 Temmuz 2016 tarihinde kalkışılan hain darbe girişiminin unutulmaması, toplumsal bir farkındalık düzeyi oluşturulabilmesi ve bunun mümkün olduğunca geniş bir tabana yayılabilmesi için bölgesel, ulusal ve uluslararası düzeyde, resmi ve özel kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları hem de üniversiteler gibi akademik kurumlar tarafından çeşitli etkinlikler gerçekleştiriliyor.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ile Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi Müzik ve Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Görsel Sanatlar Eğitimi Bölümü bir grup Öğretim Elemanının desteğiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Sanal Karma Sergi açıldı. Sergilenen sanat eserleri aracılığıyla toplumsal farkındalık düzeyine, milli birlik ve beraberlik duygusuna vurgu yapılmaktadır.

Covid-19 salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında sanal ortamda açılan sergide, 8 öğretim elamanın 29 sanat eseri / tasarımı yer alıyor. Bu eserlerden biri deri üzerine minyatür rölyef, 15’i afiş tasarımı, 13’ü de tuval üzerine yağlıboya tablodan oluşuyor.

Sergi, 14 Temmuz 2021 tarihinden itibaren aşağıdaki bağlantıya tıklanarak izlenebilir.

360 derece sanal sergi turuna katılmak ve sergiyi izlemek için Tıklayınız.

Web sayfasından sergiyi görebilmek ve katılmak için Tıklayınız.